Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...
  • Dé boekhandel van Katwijk en omstreken
  • Gratis retourneren
  • Thuisbezorgd voor 2 euro in Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg
  • Voor 12.00u besteld, dezelfde dag op te halen in onze winkel

KOMPAS VAN HET CHRISTENDOM

Jakob van Bruggen

KOMPAS VAN HET CHRISTENDOM

Jakob van Bruggen


Prijs: € 28,99
Voorraad#stock_type# onbekend

De bijbel is het kompas waarop het christendom vaart. Vertalingen ervan zijn in overvloed beschikbaar. Toch is er gelijktijdig een toenemende onzekerheid over het gebruik van dit kompas. Velen vragen zich af hoe een oude tekst in een postmoderne tijd nog richting zou
kunnen geven.
De vraag naar betekenis heeft veel te maken met de vraag naar het ontstaan van de bijbel. Is het een verzameling menselijke documenten, ooit door kerken bijeengebracht? Of zijn het heilige boeken, afkomstig van geïnspireerde profeten?
Bezinning op ontstaan en betekenis van een omstreden bijbel kan inzicht geven in het functioneren van het kompas van het christendom.
In dit boek wordt eerst de ontstaansgeschiedenis van de bijbel behandeld. Daarna wordt besproken hoe geschriften uit een andere tijd van blijvende betekenis kunnen zijn voor de mensheid.

De zeven hoofdstukken behandelen rond de bijbel de volgende thema's:
1. Het ontstaan
2. De houdbaarheid
3. De vertaling
4. De geschiedenis
5. De profetie
6. Het belijden, leven, hopen
7. Aanvechting

EAN : 9789043516051
Auteur(s) : Jakob van Bruggen
Taal : Nederlands
Onderwerp : Theologie
Thema : Religie en overtuigingen
Categorie : Kinderboeken 10 - 12
Uitgever : Kok
Verschenen : November 2008
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Afmetingen : 205 x 130 x 20 mm
Gewicht : 282 gram
Velden met een * zijn verplicht